خدمات حسابداری در اصفهان

خدمات حسابداری در اصفهان / ایران

خدمات حسابداری در اصفهان : شرکت حسابداری پدیده حساب در اصفهان با هدف جلب رضایت مدیران شرکت ها و صاحبان کسب و کار با استفاده از اطلاعات صحیح حسابداری و قوانین و چارچوب های استاندارد حسابداری و مالی اماده خدمت گزاری در خصوص انجام خدمات حسابداری می باشد. انجام کلیه امور حسابداری مراکز درمانی، حسابداری پیمانکاری، حسابداری بازرگانی و خدماتی، حسابداری صنعتی، نظارت بر واحد مالی، بستن حساب ها و تهیه صورت های مالی و ثبت اسناد و مدارک حسابداری بصورت سیستمی و مکانیزه و  … از دیگر خدمات موسسه پدیده حساب می باشد.

خدمات حسابداری و مالیاتی در اصفهان

ارائه تمامی خدمات حسابداری توسط متخصصین با تجربه در حوزه امور مالی و حسابداری اصفهان و ایران

پدیده حساب، شرکت حسابداری در اصفهان، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در امور حسابداری و حسابرسی داخلی خواهد بود.

انواع خدمات حسابداری در موسسه پدیده حساب

خدمات حسابداری در اصفهان

1. انواع مشاوره های مالی و حسابداری (حضوری, تصویری, تلفنی)

صورت مالی، محل درج اطلاعات اقتصادی مرتبط با فعالیت‌های شرکت‌ها است. صورتهای مالی، حداقل یک‌بار در سال تهیه ولی در بسیاری موارد، این صورت های مالی شش ماهه و یا حتی در صورت نیاز در مقاطع زمانی کوتاه‌تر نیز تهیه و ارائه می‌شود. به طور کلی مجموعه‌ای از قواعد که تحت عنوان اصول پذیرفته شده حسابداری نامیده می‌شود بر نحوه تهیه انواع صورت های مالی نظارت می‌کند. استاندارد حسابداری بین‌المللی شماره‌ی ۱، صورت های مالی الزامی و چگونگی ارائه‌ی آن‌ها را تعریف می‌کند. صورت های مالی اساسی عبارت‌اند از:

هر یک از انواع صورت های مالی حسابداری با هدف خاصی ارائه می‌شوند. بر همین اساس انواع صورتهای مالی عبارت‌اند از:

 •  صورت سود و زیان
 • ترازنامه
 •  صورت جریان وجه نقد
 •  صورت سود و زیان جامع
 •  یادداشت‌های همراه صورت های مالی، شامل خلاصه‌ای از خط ‌مشی‌های حسابداری

2. اعزام نیرو و حسابدار زبده به محل

موسسه پدیده حساب با بررسی و امکان سنجی پروژه های متنوع بنگاه های اقتصادی طرف حساب   و نیاز واحدهای تولیدی، صنعتی، بازرگانی و.. به جذب یا همکاری نیروهای مالی و حسابداری حرفه ایی، با معرفی کارکنان در سه سطح مدیر مالی، سرپرست حسابداری و حسابدار به صورت تمام وقت و نیمه وقت کمک به رفع نیاز مشتریان گرامی می نماید.

3. خدمات حسابداری پیمانکاری

دولت ها برای انجام پروژه‌های بزرگ  چون راه‌سازی، جاده کشی، آسفالت‌ریزی، کشتی‌سازی، برج‌سازی، ساخت اسکله، سدسازی، پست‌های برق فشارقوی و انتقال نیرو…  با شرکت‌های متخصص و متقاضی قرارداد پیمانکاری می‌بندد که در طی آن شرکت عامل موظف می‌شود با دریافت مبلغ معینی از کارفرمای پروژه یا سفارش‌دهنده در طی مدت‌زمان مشخصی عملیات عمرانی خاصی را آغاز و به انجام برساند.انجام تمام امور مالی این پروژه ها ریزه کاری های بسیاری دارد. محاسبه این اصول علم و هنر حسابداری پیمانکاری میباشد. مهم‌ترین بخش‌های اجرای یک قرارداد پیمانکاری, حسابداری پیمانکاری است. انجام محاسبات دقیق سود و زیان پیمانکاردر یک پروژه میزان موفقیت در کار را تضمین میکند.برای اینکار لازم است اسناد و مدارک هر پروژه با تمام جزئیات  برای مراجعات بعدی، سازمان‌یافته و مرتب نگهداری و بایگانی شوند, این محاسبات است که می‌تواند تعیین کننده سودآور یا زیانده بودن پروژه برای مجری آن می باشد .

خدمات حسابداری پیمانکاری به دو روش کلی انجام میگردد:

 • روش حسابداری پیمانکاری بر اساس درصد پیشرفت کار
 • روش حسابداری پیمانکاری بعد از تکمیل پروژه

برای دریافت خدمات یا مشاوره با کارشناسان موسسه پدیده حساب در زمینه حسابداری پیمانکاری از طریق راه‌های موجود با ما در ارتباط باشید

ارائه خدمات حسابداری در اصفهان

4. خدمات حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی یا Cost Accounting،  یکی از شاخه های حسابداری است و محاسبه بهای تمام شده کالا ها و محصولات از اهداف اصلی در این شاخه می باشد. کنترل و مدیریت هزینه ها و در اخذ تصمیماتی برای کاهش هزینه های ساخت کالا , قیمت گذاری و افزایش سود شرکت و کنترل موجودی در رشته حسابداری صنعتی مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرد. حسابداری صنعتی کمک میکند تا با برآورد هرینه های تولید محصولات گام مثبتی در جهت پیشرفت شرکت های تولیدی برداشته شود. گفتنیست در تعریف حسابداری صنعتی بهای تمام شده زیر شاخه ای از رشته حسابداری مدیریت هستند که با به کارگیری آن ها به سود آوری در هر مجموعه تولیدی میتوان دست یافت.حسابداری صنعتی تاریخی دیرینه داشته و تمدن های باستانی برای محاسبات نگهداری حساب ها، دستمزد و مصالح موردنیاز ساخت سازهای خود این شاخه را ابداع و کسترش دادند و بعد ها با گسترش تجارت کاربرد این شاخه به اوج رسید و پس از انقلاب صنعتی و با به وجود آمدن صنایع مختلف به شکل امروزی نزدیکتر و در طی آن علم محاسبه بهای تمام شده و در نهایت تعیین قیمت فروش ایجاد شد. حسابداری صنعتی از پیچیده و حیاتی ترین رشته های حسابداری است که بسیار مورد استفاده مدیران و مسئولان قرار می گیرد.

یک حسابدار صنعتی در زمینه ی حسابداری صنعتی  به طور کلی به جمع آوری، طبقه بندی و کنترل هزینه ها می پردازد و 3 هدف را دنبال می کند:

 1. حساب سود و زیان و ترازنامه : برای اندازه گیری مقدار درآمد و ارزیابی موجودی ها، بهای تمام شده محاسبه می شود.
 2.  گزارش های کنترل: اطلاعات مورد نیاز برای کنترل عملیات ها در اختیار مدیران مربوطه قرار می گیرد.
 3. تجزیه و تحلیل ها و مطالعات مخصوص: برای برنامه ریزی ها و تصمیمات آینده، اطلاعات لازم در اختیار مسئولان قرار می گیرد.

اهمیت حسابداری صنعتی

 • جمع آوری و تحویل گزارشات حسابداری مربوط به بورس که باید در دوره های سالانه و یا سه ماهه به مدیران یا سهامداران.
 • تسهیل کردن حسابرسی قانونی( کمک به حسابداران برای بررسی سلامت امور مالی مجموعه) جمع آوری گزارش های مالی برای برنامه ریزی و کمک به تجزیه و تحلیل گزارش های مالی.
 • افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی.
 • عموم مردم می توانند عملکرد سازمان و مدیران را با کمک گزارشات تهیه شده بررسی و تحلیل کنند.
 • تهیه ی گزارش های مالیاتی برای ارائه صورت حساب های مالی.
 • برآوردهای هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصول و نهایتا کمک به سیاست گذاری جهت مدیریت فروش و ارائه خدمات به تولید کنندگان
 • برآورد هزینه‌های مستقیم تولید
 • برآورد هزینه‌های غیرمستقیم
 • بررسی مراکز هزینه
 • تهیه گزارشات
ارائه خدمات حسابداری در اصفهان

5. خدمات حسابداری بازرگانی

سود و زیان وارد بر هر شرکت در این نوع حسابداری محاسبه می گردد واین مسئله نقش بسزایی در ماهیت یک تجارت دارد. این نوع حسابداری, حساب شرکت را نظم می دهد و سود و زیان شرکت را در صورت های مالی منظم در اختیار مدیران و مالکان هر واحد قرار خواهد داد..یک حسابدار بازرگانی باید بتواند در امور مربوط به مکاتبات اداری، ثبت و بایگانی سندها، نحوه کار با ماشین‌های اداری، تنظیم گزارش و سندهای مالی، شیوه انجام امور بانکی، قوانین مالیاتی و بیمه ای تسلط لازم را داشته باشد و بتواند امور مالی مربوط به شرکاء بازرگانی را سامان ببخشد.برخی از کارکردهای حسابداری بازرگانی تهیه صورت‌های مالی, تهیه سود و زیان شرکت, تنظیم ترازنامه مالی, صورت گردش نقدینگی شرکت, تهیه گزارش سود و زیان جامع شرکت, محاسبه بهای تمام شده و کدینگ حسابداری می باشد.موسسه پدیده حساب با تجربه ی بیش از 10 سال و انجام نزدیک به 500 پروژه موفق بازرگانی و نیز تکیه بر متخصصین شاخه ی حسابداری بازرگانی, آماده مشاوره, راه اندازی و بهسازی مجموعه مالی و حسابداری مشتریان گرامی میباشد .

6. حسابداری خدماتی

حسابداری خدماتی به حساب و کتاب دقیق هزینه ها، سود و زیان شرکت های خدماتی که در زمینه های مختلف مانند هتلداری، بانک داری، ارائه خدمات باربری، نظافت، مسافربری و غیره در حال فعالیت می باشند گفته می شود و از دیگر مراکزی که نیازمند حسابداری خدماتی می باشند می توان به بیمارستان ها و مراکز درمانی اشاره نمود. در واقع این روش از حسابداری به پردازش اطلاعات مربوط به داده های مالی برای هزینه ارائه خدمات، محاسبه سود و زیان و غیره انجام می شود و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. حسابداری خدماتی در طول دوره مالی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت می تواند یکی از مهم ترین بخش های مورد استفاده در یک واحد خدماتی به شمار رود.
در واقع حسابدار باید بتواند با محاسبه هزینه ها و همچنین محاسبه دستمزدها و سایر بار مالی، میزان دقیق سود و زیان یک واحد صنعتی را در نظر بگیرد و در زمینه ارائه خدمات حسابداری اقدام کند. این شیوه از حسابداری به مراکز خدماتی کمک می کند تا در نهایت بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.
در واقع با مدرن شدن زندگی امروز، حساب و کتاب ها نیز با تفاوت هایی همراه شده است و برخی از پیچیدگی ها باعث می شود تا این کار به یک فرآیند بسیار دقیق تبدیل شود. در ابتدای راه باید اطلاعات به صورت دقیق دریافت شود، همچنین باید تجزیه و تحلیل اطلاعات را انجام دهیم.
سپس ثبت معاملات در دفتر روزنامه و همچنین انتقال اقلام به دفاتر یا نرم افزارهایی که دفتر کل ارائه می دهند دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در ادامه نیز پس از این که تراز آزمایشی را تهیه کردیم، کاربرگ را ایجاد می کنیم و صورت های مالی را ارائه می دهیم. همچنین اصلاح حساب های مربوط به دفاتر کل و بستن حساب های موقت باعث می شود تا تراز آزمایشی نهایی انجام شود و ما می توانیم از این شیوه برای ارائه خدمات حسابداری خدماتی استفاده داشته باشیم.

حسابداری سرمایه گذاری چیست؟

اهمیت حسابداری

در پدیده حساب، با موارد مهم اهمیت حسابداری آشنا خواهیم شد :

 • کمک به ذینفعان حسابداری به ارائه گزارش: سوابق مالی یک سازمان بازتاب سلامت آن مجموعه است. اگر می خواهید بدانید کسب و کار شما چگونه است، سوابق مالی اطلاعاتی در مورد هزینه ها، حاشیه ناخالص، بدهی و موارد دیگر به شما می‌دهد.
 • نگه داری منظم اطلاعات مالی یک کسب و کار:  سرمایه گذاران، وام دهندگان و کارکنان به سوابق مالی یک سازمان علاقمند هستند. انواع خاصی از سازمان ها از شفافیت هرچه بیشتر در مورد امور مالی خود سود می برند. اگر سوابق شما نامرتب باشد، می تواند بر شهرت شما و سلامت کسب و‌ کار شما تأثیر منفی بگذارد.
 • هر صنعتی نیاز به سیستم حسابداری دارد: از زمانی که پول وجود داشته باشد، حسابداری نیز وجود داشته است. می توانید دفتردار و حسابدار در هر صنعت و هر نوع سازمانی، سودآور و غیرانتفاعی پیدا کنید. همه مشاغل باید پول، سوابق مالی و مالیات را مدیریت کنند، بنابراین همه مشاغل به یک سیستم حسابداری نیاز دارند.
 • بهبود تصمیم گیری: تصمیم گیری در مورد یک کسب و کار بدون اطلاعات دقیق دشوار است. یک سیستم حسابداری خوب اطلاعات لازم را برای تصمیم گیری در مورد آینده سازمان ارائه می دهد.
 • حفظ چارچوب قانونی: داشتن سیستم ها و فرآیند های حسابداری خوب به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را از وضعیت قانونی خوبی برخوردار کنید. یکی از وظایف اصلی حسابدار، ثبت اطلاعات در امور مالی طبق قوانین و مقررات مختلف است. در هر زمان، ممکن است تجارت یک سازمان مورد بررسی قرار گیرد، بنابراین سوابق مالی باید در دسترس، دقیق و سازماندهی شده باشد. نداشتن سوابق خوب می تواند مشاغل شما را با مشکلات جدی روبرو کند.
 • پیش بینی و بودجه بندی هزینه: بودجه بندی و پیش بینی های آینده به شما امکان می دهد برای سال مالی آینده برنامه ریزی کنید. استفاده از سوابق مالی گذشته برای این فرایند ضروری است. تجزیه و تحلیل یک نقطه شروع دقیق به شما می دهد، بنابراین می توانید از گذشته به عنوان نقشه ای برای آینده سودآورتر استفاده کنید. یک سیستم حسابداری که توسط یک متخصص طراحی شده است، اطلاعات مورد نیاز برای بودجه بندی و پیش بینی های آینده را در اختیار شما قرار می دهد.

وظایف حسابدار چیست؟

در ابتدا، ممکن است حسابداری یک شغل ساده به نظر برسد. حسابداری حرفه‌ای است که فرد در آن مسئولیت نگهداری و تفسیر سوابق مالی را بر عهده دارد. اکثر حسابداران مسئولیت طیف وسیعی از وظایف مرتبط با امور مالی را چه برای مشتریان فردی و چه برای شرکت‌ها بر عهده دارند.

  حسابدار می‌تواند وظایف و نقش‌های مختلفی، بر اساس نوع و ابعاد کسب و کاری که در آن مشغول به کار است برعهده داشته باشد. برای مثال شرح وظایف حسابدار مدیریتی، ارائه به موقع اطلاعات مالی و غیرمالی به مدیران و کمک به برنامه‌ریزی استراتژیک می‌باشد.

شرح وظایف حسابدار عمومی، طیف گسترده‌ای از خدمات حسابداری مانند بررسی مغایرت بانکی، صدور چک و مدیریت واریزی‌ها، محاسبه حقوق و دستمزد و … را ارائه می‌دهد. شرح وظایف حسابدار مالیاتی نیز شامل مشاوره‌ مربوط به مالیات، آماده کردن صورت‌های مالی و اظهارنامه می‌باشد.

مالیات حقوق شغل دوم

رایج ترین وظایف و مسئولیت‌های یک حسابدار :

 • حسابرسی معاملات و اسناد مالی
 • مدیریت کلیه معاملات
 • پیش بینی و برآورد بودجه
 • تطبیق حساب‌های پرداختنی و دریافتنی
 • آماده کردن صورت‌های مالی
 • اطمینان از پرداخت‌های به موقع بانکی
 • محاسبه مالیات و تهیه اظهارنامه مالیاتی
 • مدیریت ترازنامه‌ها و صورت‌های سود و زیان
 • گزارش سلامت مالی و نقدینگی

مزایای همکاری با موسسه حسابداری پدیده حساب

یک موسسه حسابداری خبره با زمین فعالیت  مالی خدمات حسابداری خود را دقیقاً متناسب با نیاز کسب و کارها و سرمایه گذاری ها  به بهترین شکل ممکن به انجام می رساند. لازم است بدانید که اگر قصد دارید  در کسب و کار خود پیشرفت نمایید یا اینکه با توجه به حضوررقبای خود در بازار یک جایگاه مناسب‌ تری را بدست آورید بدون شک کمک گرفتن از یک موسسه با زمینه فعالیت حسابداری می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد .  از جمله موارد قابل اشاره :

 • ارائه مشاوره تخصصی

 بعضی از موسسات حسابداری به صورت عملی وارد محاسبات و مدیریت امور نمی شوند و تنها  نقش مشاور مالی را ایفا می کنند.

 در حقیقت  این نوع از موسسات  حسابداری در امور گوناگونی  مانند مباحث  مالی، حسابداری، انتخاب نرم افزار حسابداری، مباحث مالیاتی و غیره … به کسب و کارها مشاوره ارائه می کنند.

 • حفظ سرمایه

وجود یک شرکت حسابداری معتبر می‌تواند به شخص کمک کند تا به خوبی از گردش نقدی حساب‌های خود مطمئن شود. برنامه ریزی بیمه و بازنشستگی نیز برای زمانی که تغییرات غیر مترقبه رخ می‌دهد دارای اهمیت است که توسط یک تیم باتجربه رسیدگی می‌شود.

 • تمرکز دقیق بر روی اهداف

مسائل و مشکلات زیادی وجود دارد که می‌تواند باعث درگیر کردن مدیران یک شرکت شود که این امر باعث هدر رفتن انرژی خواهد شد. در واقع مدیران ارشد برای اینکه بتوانند وضعیت شرکت خود را بهبود ببخشند نیازمند تمرکز بر روی وظایف مختص به خود هستند. استفاده از یک تیم تخصصی و کاربلد به مدیران کسب و کارهای امروزی کمک می‌کند تا با ذهن آزادتری بتوانند به بخش‌های کلیدی شرکت رسیدگی کنند. وجود یک شرکت حسابداری مطمئن می‌تواند خیال مدیران ارشد یک شرکت را جهت رسیدگی به حساب‌های مالی راحت کند.

 • مدیریت هزینه ‌ها

استفاده از خدمات مالیاتی مناسب که توسط یک موسسه حسابداری معتبر انجام شود ضمن ارائه یک خط ‌مشی دقیق برای روند حرکتی شرکت می‌تواند مدیران را در مقابله با چالش‌های پیش رو یاری کند. استراتژی‌های انتخاب شده جهت تبدیل تهدیدهای شرکت به فرصت‌های درخشان دارای اهمیت است که توسط یک تیم حسابداری کامل و مطمئن قابل انجام است. در واقع انتخاب یک تیم باتجربه و خبره در این بخش می‌تواند از ضرر و زیان احتمالی شرکت به شکل قابل توجهی جلوگیری کند.

 • نظارت

 یکی دیگر از وظایفی که از موسسات ارائه کننده خدمات حسابداری قادر به انجام آن هستند، وظیفه نظارت بصورت دائمی و سالانه می باشد. در حقیقت یکی دیگر از وظایف و توانایی های  موسسات حسابداری این است که بصورت دائم  و پیوسته تمامی اسناد و کلیه امور مالیاتی و مالی و غیره را زیر نظر بگیرند.

این کار به این منظور صورت می پذیرد تا در زمان تعیین شده سالانه که البته برای هر کسب و کار یا شرکتی میتواند متفاوت باشد، هیچ مشکلی رخ ندهد.

محاسن انتخاب مجموعه حسابداری ما

 • نگارش قرارداد کاملاً منصفانه برای انجام فعالیت‌های متعهد شده
 • ارائه قیمت‌های عادلانه برای هر قراداد
 • وجود مشاوره رایگان قبل از انعقاد قرارداد جهت اطمینان از نحوه عملکرد فعالیت
 • انتخاب کارشناسان مجرب و متخصص برای هر پرونده

امروزه  تعداد زیادی از کسب و کارهای اقتصادی در حال رشد و پیشرفت هستند. تعداد رقبای شما  در حال افزایش بوده که البته  این امر به عنوان یک نشانه بسیار مهم جهت مدیریت صحیح کسب و کار ها می باشد. دقت داشته باشید که شرکت های کوچک و بزرگ  جهت این که بتوانند با ابعاد مختلف فرهنگ جامعه و نیازهای آن آشنا شوند و بتوانند کارهای اداری و تکالیف مالیاتی خود را به درستی انجام دهند نیازمند حضور یک موسسه یا مشاور مالی کنار خود می باشند.

خدمات پدیده حساب

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

آخرین اخبار پدیده حساب

ویدئو های آموزشی

آموزش های متنوع حسابداری

مقالات

مقالات مرتبط با حسابداری

مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره رایگان فقط کافیست شماره تماستان را در فیلد زیر وارد کنید. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

لینک های مرتبط

فهرست
پشتیبانی آنلاین