خدمات حسابداری در اصفهان

خدمات حسابداری در اصفهان / ایران

خدمات حسابداری در اصفهان : شرکت حسابداری پدیده حساب در اصفهان با هدف جلب رضایت مدیران شرکت ها و صاحبان کسب و کار با استفاده از اطلاعات صحیح حسابداری و قوانین و چارچوب های استاندارد حسابداری و مالی اماده خدمت گزاری در خصوص انجام خدمات حسابداری می باشد. انجام کلیه امور حسابداری مراکز درمانی، حسابداری پیمانکاری، حسابداری بازرگانی و خدماتی، حسابداری صنعتی، نظارت بر واحد مالی، بستن حساب ها و تهیه صورت های مالی و ثبت اسناد و مدارک حسابداری بصورت سیستمی و مکانیزه و  … از دیگر خدمات موسسه پدیده حساب می باشد.

خدمات حسابداری و مالیاتی در اصفهان

ارائه تمامی خدمات حسابداری توسط متخصصین با تجربه در حوزه امور مالی و حسابداری اصفهان و ایران

انواع خدمات حسابداری در موسسه پدیده حساب

خدمات حسابداری در اصفهان

1. انواع مشاوره های مالی و حسابداری (حضوری, تصویری, تلفنی)

صورت مالی، محل درج اطلاعات اقتصادی مرتبط با فعالیت‌های شرکت‌ها است. صورتهای مالی، حداقل یک‌بار در سال تهیه ولی در بسیاری موارد، این صورت های مالی شش ماهه و یا حتی در صورت نیاز در مقاطع زمانی کوتاه‌تر نیز تهیه و ارائه می‌شود. به طور کلی مجموعه‌ای از قواعد که تحت عنوان اصول پذیرفته شده حسابداری نامیده می‌شود بر نحوه تهیه انواع صورت های مالی نظارت می‌کند. استاندارد حسابداری بین‌المللی شماره‌ی ۱، صورت های مالی الزامی و چگونگی ارائه‌ی آن‌ها را تعریف می‌کند. صورت های مالی اساسی عبارت‌اند از:

هر یک از انواع صورت های مالی حسابداری با هدف خاصی ارائه می‌شوند. بر همین اساس انواع صورتهای مالی عبارت‌اند از:

 •  صورت سود و زیان
 • ترازنامه
 •  صورت جریان وجه نقد
 •  صورت سود و زیان جامع
 •  یادداشت‌های همراه صورت های مالی، شامل خلاصه‌ای از خط ‌مشی‌های حسابداری

2. اعزام نیرو و حسابدار زبده به محل

موسسه پدیده حساب با بررسی و امکان سنجی پروژه های متنوع بنگاه های اقتصادی طرف حساب   و نیاز واحدهای تولیدی، صنعتی، بازرگانی و.. به جذب یا همکاری نیروهای مالی و حسابداری حرفه ایی، با معرفی کارکنان در سه سطح مدیر مالی، سرپرست حسابداری و حسابدار به صورت تمام وقت و نیمه وقت کمک به رفع نیاز مشتریان گرامی می نماید.

3. خدمات حسابداری پیمانکاری

دولت ها برای انجام پروژه‌های بزرگ  چون راه‌سازی، جاده کشی، آسفالت‌ریزی، کشتی‌سازی، برج‌سازی، ساخت اسکله، سدسازی، پست‌های برق فشارقوی و انتقال نیرو…  با شرکت‌های متخصص و متقاضی قرارداد پیمانکاری می‌بندد که در طی آن شرکت عامل موظف می‌شود با دریافت مبلغ معینی از کارفرمای پروژه یا سفارش‌دهنده در طی مدت‌زمان مشخصی عملیات عمرانی خاصی را آغاز و به انجام برساند.انجام تمام امور مالی این پروژه ها ریزه کاری های بسیاری دارد. محاسبه این اصول علم و هنر حسابداری پیمانکاری میباشد. مهم‌ترین بخش‌های اجرای یک قرارداد پیمانکاری, حسابداری پیمانکاری است. انجام محاسبات دقیق سود و زیان پیمانکاردر یک پروژه میزان موفقیت در کار را تضمین میکند.برای اینکار لازم است اسناد و مدارک هر پروژه با تمام جزئیات  برای مراجعات بعدی، سازمان‌یافته و مرتب نگهداری و بایگانی شوند, این محاسبات است که می‌تواند تعیین کننده سودآور یا زیانده بودن پروژه برای مجری آن می باشد .

خدمات حسابداری پیمانکاری به دو روش کلی انجام میگردد:

 • روش حسابداری پیمانکاری بر اساس درصد پیشرفت کار
 • روش حسابداری پیمانکاری بعد از تکمیل پروژه

برای دریافت خدمات یا مشاوره با کارشناسان موسسه پدیده حساب در زمینه حسابداری پیمانکاری از طریق راه های موجود با ما در ارتباط باشید

ارائه خدمات حسابداری در اصفهان

4. خدمات حسابداری صنعتی

حسابداری صنعتی یا Cost Accounting،  یکی از شاخه های حسابداری است و محاسبه بهای تمام شده کالا ها و محصولات از اهداف اصلی در این شاخه می باشد. کنترل و مدیریت هزینه ها و در اخذ تصمیماتی برای کاهش هزینه های ساخت کالا , قیمت گذاری و افزایش سود شرکت و کنترل موجودی در رشته حسابداری صنعتی مورد مطالعه و بررسی قرار میگیرد. حسابداری صنعتی کمک میکند تا با برآورد هرینه های تولید محصولات گام مثبتی در جهت پیشرفت شرکت های تولیدی برداشته شود. گفتنیست در تعریف حسابداری صنعتی بهای تمام شده زیر شاخه ای از رشته حسابداری مدیریت هستند که با به کارگیری آن ها به سود آوری در هر مجموعه تولیدی میتوان دست یافت.حسابداری صنعتی تاریخی دیرینه داشته و تمدن های باستانی برای محاسبات نگهداری حساب ها، دستمزد و مصالح موردنیاز ساخت سازهای خود این شاخه را ابداع و کسترش دادند و بعد ها با گسترش تجارت کاربرد این شاخه به اوج رسید و پس از انقلاب صنعتی و با به وجود آمدن صنایع مختلف به شکل امروزی نزدیکتر و در طی آن علم محاسبه بهای تمام شده و در نهایت تعیین قیمت فروش ایجاد شد. حسابداری صنعتی از پیچیده و حیاتی ترین رشته های حسابداری است که بسیار مورد استفاده مدیران و مسئولان قرار می گیرد.

یک حسابدار صنعتی در زمینه ی حسابداری صنعتی  به طور کلی به جمع آوری، طبقه بندی و کنترل هزینه ها می پردازد و 3 هدف را دنبال می کند:

 1. حساب سود و زیان و ترازنامه : برای اندازه گیری مقدار درآمد و ارزیابی موجودی ها، بهای تمام شده محاسبه می شود.
 2.  گزارش های کنترل: اطلاعات مورد نیاز برای کنترل عملیات ها در اختیار مدیران مربوطه قرار می گیرد.
 3. تجزیه و تحلیل ها و مطالعات مخصوص: برای برنامه ریزی ها و تصمیمات آینده، اطلاعات لازم در اختیار مسئولان قرار می گیرد.

اهمیت حسابداری صنعتی

 • جمع آوری و تحویل گزارشات حسابداری مربوط به بورس که باید در دوره های سالانه و یا سه ماهه به مدیران یا سهامداران.
 • تسهیل کردن حسابرسی قانونی( کمک به حسابداران برای بررسی سلامت امور مالی مجموعه) جمع آوری گزارش های مالی برای برنامه ریزی و کمک به تجزیه و تحلیل گزارش های مالی.
 • افزایش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی.
 • عموم مردم می توانند عملکرد سازمان و مدیران را با کمک گزارشات تهیه شده بررسی و تحلیل کنند.
 • تهیه ی گزارش های مالیاتی برای ارائه صورت حساب های مالی.
 • برآوردهای هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصول و نهایتا کمک به سیاست گذاری جهت مدیریت فروش و ارائه خدمات به تولید کنندگان
 • برآورد هزینه‌های مستقیم تولید
 • برآورد هزینه‌های غیرمستقیم
 • بررسی مراکز هزینه
 • تهیه گزارشات
ارائه خدمات حسابداری در اصفهان

5. خدمات حسابداری بازرگانی

سود و زیان وارد بر هر شرکت در این نوع حسابداری محاسبه می گردد واین مسئله نقش بسزایی در ماهیت یک تجارت دارد. این نوع حسابداری, حساب شرکت را نظم می دهد و سود و زیان شرکت را در صورت های مالی منظم در اختیار مدیران و مالکان هر واحد قرار خواهد داد..یک حسابدار بازرگانی باید بتواند در امور مربوط به مکاتبات اداری، ثبت و بایگانی سندها، نحوه کار با ماشین‌های اداری، تنظیم گزارش و سندهای مالی، شیوه انجام امور بانکی، قوانین مالیاتی و بیمه ای تسلط لازم را داشته باشد و بتواند امور مالی مربوط به شرکاء بازرگانی را سامان ببخشد.برخی از کارکردهای حسابداری بازرگانی تهیه صورت‌های مالی, تهیه سود و زیان شرکت, تنظیم ترازنامه مالی, صورت گردش نقدینگی شرکت, تهیه گزارش سود و زیان جامع شرکت, محاسبه بهای تمام شده و کدینگ حسابداری می باشد.موسسه پدیده حساب با تجربه ی بیش از 10 سال و انجام نزدیک به 500 پروژه موفق بازرگانی و نیز تکیه بر متخصصین شاخه ی حسابداری بازرگانی, آماده مشاوره, راه اندازی و بهسازی مجموعه مالی و حسابداری مشتریان گرامی میباشد .

6. حسابداری خدماتی

حسابداری خدماتی به حساب و کتاب دقیق هزینه ها، سود و زیان شرکت های خدماتی که در زمینه های مختلف مانند هتلداری، بانک داری، ارائه خدمات باربری، نظافت، مسافربری و غیره در حال فعالیت می باشند گفته می شود و از دیگر مراکزی که نیازمند حسابداری خدماتی می باشند می توان به بیمارستان ها و مراکز درمانی اشاره نمود. در واقع این روش از حسابداری به پردازش اطلاعات مربوط به داده های مالی برای هزینه ارائه خدمات، محاسبه سود و زیان و غیره انجام می شود و دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. حسابداری خدماتی در طول دوره مالی مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و در نهایت می تواند یکی از مهم ترین بخش های مورد استفاده در یک واحد خدماتی به شمار رود.
در واقع حسابدار باید بتواند با محاسبه هزینه ها و همچنین محاسبه دستمزدها و سایر بار مالی، میزان دقیق سود و زیان یک واحد صنعتی را در نظر بگیرد و در زمینه ارائه خدمات حسابداری اقدام کند. این شیوه از حسابداری به مراکز خدماتی کمک می کند تا در نهایت بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد.
در واقع با مدرن شدن زندگی امروز، حساب و کتاب ها نیز با تفاوت هایی همراه شده است و برخی از پیچیدگی ها باعث می شود تا این کار به یک فرآیند بسیار دقیق تبدیل شود. در ابتدای راه باید اطلاعات به صورت دقیق دریافت شود، همچنین باید تجزیه و تحلیل اطلاعات را انجام دهیم.
سپس ثبت معاملات در دفتر روزنامه و همچنین انتقال اقلام به دفاتر یا نرم افزارهایی که دفتر کل ارائه می دهند دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد. در ادامه نیز پس از این که تراز آزمایشی را تهیه کردیم، کاربرگ را ایجاد می کنیم و صورت های مالی را ارائه می دهیم. همچنین اصلاح حساب های مربوط به دفاتر کل و بستن حساب های موقت باعث می شود تا تراز آزمایشی نهایی انجام شود و ما می توانیم از این شیوه برای ارائه خدمات حسابداری خدماتی استفاده داشته باشیم.

خدمات پدیده حساب

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

آخرین اخبار پدیده حساب

ویدئو های آموزشی

آموزش های متنوع حسابداری

مقالات

مقالات مرتبط با حسابداری

مشاوره رایگان

در صورت نیاز به مشاوره رایگان فقط کافیست شماره تماستان را در فیلد زیر وارد کنید. همکاران ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

لینک های مرتبط

فهرست
پشتیبانی آنلاین